MAXXDENT Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine HOŞGELDİNİZ

İmplantoloji (Vidalı Diş)Diş implantları titanyumdan yapılan, belli bir çap ve uzunluğa sahip, diş kökünü taklit eden vida sistemleridir. Günümüzde diş eksiklerinin olduğu vakalarda klasik köprü ve hareketli protezlere göre ilk başta düşünülmesi gereken tedavi seçeneği haline gelmiştir.

Diş implantlarının yapılabilmesi için implant yerleştirilecek çene kemiğinin belli bir kalınlığı ve yüksekliği olması gerekmektedir. Yeterli kemiğin olmadığı durumlarda öncelikle çene kemiği ileri cerrahi işlemlerle uygun hale getirilerek implant tedavisi yapılmalıdır. Büyüme ve gelişmini tamamlamış bireylere (18 yaş ve üzeri)implant tedavisi yapılabilir.

İmplantlar, implant yerleştirilecek bölgeye yapılan lokal anestezi ile kolaylıkla uygulanabilir. Bu uygulamadan sonra hastalara antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilir. Alt çene için 2 üst çene implant uygulamaları için ortalama 3 ay gibi bir bekleme süresinden sonra implant üstü protez yapımına geçilir. Bu işlem sonucunda hastalara doğal dişlerinde olduğu gibi estetik ve fonksiyon kazandırılmış olur.

Doktora Danış